Három új, magyar személyiség nevét viselő utcát kap a város
A Helyi Tanács soros ülésén hét utca névadásáról szavazott, egyhangú döntésüknek köszönhetően lesz Hermán Mihály, Fodor Kálmán, Litteczky Endre utca is Szatmárnémetiben.
Az utcanévadásra azért volt szükség, mert az elmúlt esztendőben számos új ingatlan épült, melyek végül utcákat alkottak. Annak érdekében, hogy az itt élő lakosok ide szóló személyazonossági igazolványt kérelmezhessenek, mindenképp szükség van rá, hogy az utcákat hivatalosan is elkereszteljék.
Hermán Mihály
Szatmáron született 1847-ben. Ügyvédi gyakorlatot folytatott Szatmáron 1878-ig, s 1879-ben lépett tiszti főügyészként a város szolgálatába. 1877 és 1878-ban a \"Szamos\" szerkesztője volt. 1895-ben választották polgármesterré. Nemcsak hivatalában, hanem társadalmi téren is hihetetlenül sokat dolgozott. Elnöke volt a dalegyesületnek, a társas-körnek, a torna- és vívó-egyesületnek s a kereskedelmi és iparbanknak. A ref. főgimnázium és prot. felső leányiskola igazgató-tanácsának tagja és egyházi főgondnok volt. Meghalt 1902. április 5-én. A város felvirágoztatásában az új vasúti politika, a vágóhíd, a műgyalogjárók és útburkolások, a Kossuth-tér, az új Pannonia szálló megteremtése, mind az ő nevéhez fűződik.
Fodor Kálmán
(1929–1980) A Kolozsvári Képzőművészeti Akadémia abszolvense, a Petrozsényi Művésztelep tagja, vezetője, később Sárközujlakon rajztanár. A hetvenes évektől hazaköltözött Sárközre, rendszeresen részt vett a szatmári művészek közös kiállításain, egyéni kiállításokat rendezett. Köztéri művei Szatmárnémetiben: Dekoratív kompozíció (műkő, 1970, Szatmárnémeti Takarékpénztár), Fajanszmozaik (1971, Szatmárnémeti, Készruhagyár), Belső dekoráció (fa, 1974, Szatmárnémeti, Ifjúsági klub).
Litteczky Endre
Festő, grafikus. Művészeti tanulmányokat Lipcsében, majd a budapesti Képzőművészeti Főiskolán folytatott. 1906-ban még főiskolai hallgatóként a nagybányai szabadiskolában tanult. Szatmáron és országszerte több egyéni kiállítást rendezett, számos csoportos kiállításon vett részt. Igen jelentős a művészetpedagógiai és publicisztikai tevékenysége. A legismertebb szatmári napilap, a Szamos tulajdonosa, ő egyengette a kezdő Mohy Sándor és Pirk János pályáját is.
A helyi tanács döntése értelmében Octavian Ardelean, Eugen Seles, Stefan Benea és Ilie Salceanu utca is lesz a városban.
Képen a Pannónia szálló régen. Képeslap